שיתוף

משכנתא לכל מטרה

משכנתא לכל מטרה

רבים הם הישראלים אשר קורסים תחת הנטל הכלכלי, ולעיתים אף תחת תשלום בגין ריבוי הלוואות. בעבור אלו, משכנתא לכל מטרה יכולה להיות פתרון נהדר, שכן מעניקה אפשרות להפחתת שיעור הריבית, הארכת תקופת ההחזר והתמודדות אל מול נושה אחד בלבד. אז מהי משכנתא ללא מטרה? הישארו עמנו.


מדינת ישראל – מדינה יקרה


יוקר המחייה בישראל, לצד שכר ממוצע ומינימלי שאינם גבוהים למדי ואינם מעידים על סימני עליה, מביאים רבים לכדי קשיים כלכליים לא מבוטלים. בין התשלומים המוטלים על כתפי בית אב ניתן למצוא הוצאות ורכישת רכב, שיפוץ הבית, לימודים אקדמאים ואף טיול, וכל אלו, הוצאות שאינן פעוטות.


קושי בתשלומים – נטילת הלוואה


מרבית אזרחי ישראל נתקלו במונח הלוואה בחייהם, ובמידה וטרם נתקלתם בו, צפו מפגש עמו בתקופה הקרובה. הלוואות לא פעם מסייעות למשפחות להימנע מהגעה לאוברדרפט ולשלם ריביות גבוהות על המינוס, אולם, להלוואות לא מעט חסרונות.
החסרונות העיקריים – זמן החזר קצר ושער ריבית גבוהה
בעיה אחת אשר עולה עם הלוואות למטרות שונות היא זמן ההחזר. לא פעם הלוואות יינתנו לתקופה קצובה, שאינה עולה על שנים בודדות, וככל שמדובר על רכישת רכב או שיפוץ הבית, ההחזר החודשי צפוי להיות לא מבוטל.
בעיה נוספת שעולה בעת השימוש בהלוואות קצרות טווח היא שער הריבית. בעוד הלוואות לטווח ארוך מאופיינות בשיעורי ריבית נמוכים יותר, הלוואות קצרות טווח, מתוך רצונו של הבנק להרוויח, ינתנו בכפוף לתשלום ריבית גבוהה.


הפתרון – משכנתא לכל מטרה


באם הגעתם למצב בו אתם קורסים גם תחת נטל ההלוואות, יש לנו פתרון עבורכם. משכנתא לכל מטרה היא בעצם אפיק המאפשר לכם לאחד את כלל ההלוואות שנטלתם, תוך השגת תנאי תשלום נוחים יותר, פתרון אשר מעניק נחת רוח ושקט כלכלי לתקופה לא מבוטלת. אז מהי משכנתא לכל מטרה, ואיך מבצעים זאת בפועל?


הליך קבלת משכנתא לכל מטרה


הליך קבלת משכנתא לכל מטרה, או בשמו השני, איחוד הלוואות, מתבצע בשני שלבים עיקריים. ראשית, יש לפנות אל הבנק ממנו אתם מעוניינים ליטול את המשכנתא, ולקבלה כנגד שיעבוד נכס. בשלב השני, בעזרת הכספים שקיבלתם, יהא עליכם לפנות לתשלום בגין כלל ההלוואות שנטלתם קודם לכן.
משכך, לאחר ביצוע ההליך, במקום נושים רבים, יהא אחד ויחיד, הבנק ממנו נטלתם את המשכנתא.
התנאי המקדים לקבלת משכנתא לכל מטרה – בעלות בנכס
כאמור לעיל, לשם קבלת המשכנתא האמורה יש לשעבד נכס אל הבנק, אשר יבטיח את החזרה גם במידה והלווה לא יוכל לעמוד בהחזרים.
ככלל, יכול אדם לקבלת משכנתא לכל מטרה בערך שעולה עד לכדי 50% מערך הדירה, בתנאי שסיים לשלם את תשלום המשכנתא, או שהגיע כמעט לסופה. לשם המחשה, ככל שאדם מחזיק בדירה שערכה 1.5 מיליון שקלים, והוא עומד לסיים את תשלומי המשכנתא, הוא יכל לקבל, בהתאם להסדר הישן, עד ל – 750,000 שקלים לכל מטרה. נציין כי במהלך תקופת הקורונה, הגדיל בנק ישראל את השיעור האמור, על ידי הוראה שעה, לסכום שעולה עד לכדי 70% מערך הנכס, אולם הוראה זו כבר אינה בתוקף.

אז מהם יתרונות משכנתא לכל מטרה?


למשמע דברים אלו, יקומו אנשים אשר יטענו כי נטילת הלוואה כל כך גדולה, לאחר סיום תשלום המשכנתא, הינה פעולה מיותרת, במיוחד לאור העובדה שמדובר, בסך הכל, על איחוד הלוואות. בעבור אלו נועדו שלושת הפסקאות הבאות, אשר פורטות את היתרונות של איחוד ההלוואות.


ריבית נמוכה


כידוע, הלוואת המשכנתא הינה הלוואה מפוקחת, אשר נועדה בבסיסה להעניק לאזרחים אפשרות לרכישת בית מגורים. משכך, הלוואות אלו מאופיינות בריביות נמוכות, אשר הופכת את התשלום החודשי, וכן את התשלום הנלווה לקרן, לנמוך יותר.

אורך תקופת ההחזר – שקט נפשי


הלוואות משכנתא, ככלל, בעלות תקופת החזר שיכולה להגיע עד לכדי 30 שנים. הארכת תקופת ההחזר יכולה לסייע לאנשים לשמור על שקט נפשי וכלכלי בבית, שכן אלו יוכלו לקבוע את תקופת ההחזר בהתאם לשיעור ההכנסה הפנויה.


שלישית – נושה אחד


להיות חייב כסף זה לא נעים. להיות חייב כסף לגופים רבים נעים אפילו פחות, שכן לא פעם האינטרסים של הצדדים יביאו להתנגחויות שונות, ולעיתים, אפילו על הגב שלכם.
משכך, התמודדות אל מול גוף אחד יכולה להיות נוחה באופן משמעותי. השיח אל מול גורם אחד, אשר מודע למצבך הכלכלי ואיתו קבעת את תנאי החזר לבחירתך, בעצם מהווים "דף חלק" ונותנים אפשרות לדרך חדשה.

אז מה כדאי יותר, לקנות או לשכור דירה? קראו עוד>>

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו שם + עיר + טלפון ואת השעה שהכי נוחה לכם ליצירת קשר

054-3333149

רוצים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים