קורס יועץ משכנתאות

עולם המשכנתאות הישראלי הוא מגוון ורחב. משכך, עולה וניצב קורס ייעוץ המשכנתאות כאחד מאפיקי התעסוקה המשתלמים ביותר בישראל. אז מהו תפקידו של יועץ המשכנתאות, מה לומדים וכמה זמן זה לוקח? קורס ייעוץ משכנתאות – המדריך המלא.

משכנתאות ואנחנו

משכנתא אינה מילה זרה לישראלי הממוצע. ההלוואה האמורה, אשר נועדה לסייע לנו לרכוש בית, תוך הצגת תנאי החזר העדיפים מתנאי השוק, הפכה לכלי חובה בידי כל ישראלי ממוצע, אשר מעוניין לרכוש, או במונח המקצועי, לחכור, חלקת אדמה במדינת ישראל.
לראיה, ניתן לראות מספר נתונים אודות שוק המשכנתאות, המעידים על היקפו העצום. ראשית, בחודש אוקטובר 2020, נרשם נתון שיא בעשור החולף, שכן סך המשכנתאות המצטבר, באותו חודש בלבד, עמד על 6.2 מיליארד שקל. לאור העובדה שהיקף המשכנתאות הניטל בעשרת חודשי 2020 (עד לחודש אוקטובר) עמד על 62.7 מיליארד שקלים, ניתן לקבוע שמדובר על שוק עצום.


הזדמנות תופסים בידיים – קורס ייעוץ משכנתאות


המטרה של ההקדמה לעיל הינה אחת – להראות לכם ששוק המשכנתאות הוא רחב, ומשכך, שוק ייעוץ המשכנתאות רווי בעבודה. מאמר זה הולך לפרוס עבורכם את עבודת יועץ המשכנתאות, היתרונות הגלומים בה, וכן את משך ואופי הלימודים. הישארו עמנו.


קורס ייעוץ משכנתאות – על קצה המזלג


יועץ משכנתאות, כעולה משמו, הוא יועץ אשר נועד לסייע לכם במעמד נטילת המשכנתא. בניגוד לעמדתם של רבים, אשר גורסים כי שיעור התשלומים בעולם המשכנתאות הוא מדויק ומשורטט, המצב בפועל מעט שונה.
תנאי הענקת המשכנתא הינם פרי של משא ומתן אל מול הבנקים השונים. לאור העובדה שקיימים מספר בנקים בשוק, אשר ניתן לפנות לכל אחד מהם לנטילת ההלוואה המדוברת, פועלים כוחות השוק, אשר מורידים את המחיר, לעיתים אף למינימום הנדרש. משכך, תפקידו של יועץ המשכנתאות לסייע לכם בקבלת תנאי ההלוואה והחזר הטובים ביותר, ומשכך, לחסוך לכם כסף, והרבה.


למי זה מתאים?


ככלל, נהוג להבחין בין שלושה סוגי תלמידים פוטנציאלים בשוק נוטלי המשכנתאות. ראשית, עולים אלו אשר להם זיקה חלקית לתחום, לרבות יחידים אשר מעוניינים לקחת אחריות על נושא נטילת המשכנתא האישית שלהם, וכן אלו אשר לתחום עיסוקם זיקה לעולם המשכנתאות, לרבות עורכי דין ורואי חשבון העוסקים בתחום המדובר, סוכני ביטוח ועוד רבים.
עולם, מעל לאלו, ניצבת האוכלוסייה החשובה ביותר לעניין מאמר זה, המונה את אלו אשר רוצים לעסוק בשוק המשכנתאות כדרך קבע. בעבור אלו, מתגלה קורס ייעוץ המשכנתאות כחשוב למדי, זאת לאור העובדה שלימוד קורס מקצועי יביא אותם לביצועים האופטימליים, לאור הניסיון הרב שהם צוברים, הן באופן מעשי והן באופן תיאורטי.


אז מה לומדים בקורס ייעוץ משכנתאות?


ככלל, לאחר לימוד תיאוריה בסיסית, לרבות מושגי יסוד במשכנתאות, דוגמת ריבית, לוח סילוקין, נסח טאבו ועוד, ולאחר היכרות עם מסלולים ושיטות החזר, יעברו הסטודנטים לחלק המעשי של הקורס.
בין היתר, יקבלו הסטודנטים בקורס כלים לניהול מו"מ אל מול הבנק, אפיקי פעולה לביצוע מחזורי משכנתא ומימון לנדל"ן עסקי, הצעות לביטוחים ותנאי הרף הנדרשים ועוד רבים. מעבר לכך, יקבלו הסטודנטים כלים בתחומים שונים המשיקים לתחומם, דוגמת עולם הביטוח, שכן ביטוח חיים ומבנה מחייבים לשם קבלת משכנתא, וכן נקודות מעולם המשפט, ובפרט מענף מיסוי המקרקעין.


קצת פרוצדורה


נקודה אחרונה היא לעניין אורכו של הקורס. ככלל, קורס יועצי משכנתאות הינו קורס המעניק תעודת מקצוע בסופו, ומשכך, אינו ארוך ומייגע כמו תואר אקדמי. על פי רוב, אורכו של הקורס יעמוד על כ – 3 חודשים, במסגרתם ילמדו התלמידים בהיקף שעות שנע בטווח שבין 45 – 25 שעות. אלו, בדרך כלל, יסתכמו בממוצע בסך של 10 מפגשים בלבד. בהצלחה!

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו פרטים ותקבלו את כל המידע על קורס ייעוץ משכנתאות

השאירו פרטים

רוצים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים