שיתוף

סירוב משכנתא

משכנתא למסורבים – איך ניתן לקבל אותה?

משכנתא היא מוצר פיננסי המאפשר לכם ללוות כסף. זוהי הלוואה שבה אתם משתמשים כדי לקנות או לבנות נכס. אתם מחזירים למלווה בתשלומים חודשיים קבועים לאורך תקופה ולאחר מכן הבעלים של הנכס. סירוב למשכנתא קורה כאשר המלווה מסרב לאשר, בדרך כלל בגלל היסטוריית האשראי של המבקש, בקשת משכנתא. משכנתא מסורבת יכולה לקרות עקב חוסר ניקוד אשראי או היסטוריית אשראי גרועה. ייתכן שהסירוב נובע גם מהכנסה לא מספקת, יותר מדי חובות או סיבות אחרות שאינן בשליטתכם. אם נדחתה לקבלת משכנתא, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות: להגיש בקשה חוזרת להלוואה, או לחקור דרכים אחרות כמו מימון מחדש של הבית שלכם.

האם ניתן לערער על סירוב למשכנתא?

ניתן לערער על דחיית משכנתא. עם זאת, עליכן להיות מודעים לכך שתהליך זה עשוי להימשך זמן מה וייתכן שהוא לא שווה את המאמץ. אתם יכולים גם לנסות לדבר עם מישהו בבנק שעזר לכם להגיש את הבקשה שלכם. לפעמים הם יכולים לספק מידע נוסף על הסיבה שהם דחו את בקשתכם ומה ניתן לעשות כדי לקבל אישור. אם אתם עדיין במצב טוב מול המלווה שלכם ולא פספסת שום תשלום בהתחייבויות האחרות שלכם, זה יראה למלווה שאתם עומדים במילה שלכם כלפי אחרים דבר שיכול יעזור להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל אישור למשכנתא.

איך ניתן לקבל משכנתא לאחר סירוב?

הצעד הראשון הוא לפנות למלווה ולבקש הסבר על הסירוב. אם סירבו לכם בגלל חששות אשראי, ייתכן שהמלווה יוכל לתת לכם עצות כיצד לשפר את ניקוד האשראי שלכם. אם הבקשה למשכנתא נדחתה בגלל חוסר מספיק בכספים, הם בעצם אומרים לכם שאתם צריכים להגדיל את ההון ההתחלתי שלכם כדי לקבל אישור. אם המלווה שלכם אומר לכם שהם לא ישקלו מחדש את המקרה שלכם, אז הגיע הזמן לתוכנית ב'. עבור לחקר מלווים אחרים שעשויים להיות מוכנים או מסוגלים לתת לכם משכנתא. שוק המשכנתאות צפוי לצמוח ביותר משליש בחמש השנים הקרובות. זה לא רק בגלל עליית הבעלות על הדירה אלא גם בגלל העובדה שיותר אנשים מתקשים לקבל משכנתא מבנקים מסורתיים.

יש עוד גופים שיכולים לתת לך משכנתא חוץ מהבנק

תהליך קבלת משכנתא בבנק הוא ארוך ומייגע. זה כולל מילוי טפסים, המתנה לאישור ולאחר מכן המתנה לאישור הבנק. לעומת זאת, ישנם גופים אחרים שיכולים לתת לכם משכנתא ללא כל אחד מהשלבים הללו. גופים אלו כוללים מלווים פרטיים ומלווים חוץ בנקאיים כגון חברות אשראי ומלווים בריבית. התהליך הוא גם הרבה יותר מהיר עם מלווים מסוג זה מכיוון שהם לא צריכים לחכות לאישור מהבנק לפני שהם נותנים לכם כסף לקניית הבית שלכם.

מוסדות פיננסיים שיכולים לתת משכנתא כוללים בנקים, חברות אשראי וחיסכון והלוואות. חלק מהמוסדות הפיננסיים ידרשו מכם לעבור בדיקת אשראי לפני שהם יוכלו לתת לכם משכנתא. אחרים עשויים לבקש רק את ההכנסה החודשית שלכם לפני שהם מציעים לכם את ההלוואה. חשוב למצוא את המוסד המתאים ביותר לצרכים שלכם.

מי יכול לתת משכנתא למסורבי משכנתא?

אנשים רבים מעוניינים לרכוש דירה אך מתקשים לקבל אישור להלוואה. לדוגמה, אם למישהו יש אשראי גרוע או חסר היסטוריית אשראי, ייתכן שהוא לא זכאי להלוואה. אנשים אחרים עלולים להיתקל בבעיות זכאות אם הם לא מרוויחים מספיק הכנסה או לא היו מועסקים מספיק זמן. אפילו עם אשראי טוב ותעסוקה קבועה, חלק מהאנשים עדיין מתקשים לקבל אישור להלוואות בגלל יחס החוב להכנסה או ההוצאות החודשיות שלהם. מצד שני, המלווים צריכים להיות מודעים להשפעה של החלטתם על ניקוד האשראי והיציבות הפיננסית של האדם. המלווים צריכים גם להיות מודעים לכך שאם הם אכן מחליטים לתת משכנתא, ייתכן שהם יצטרכו לספק הסבר מדוע החליטו שלא לאשר זאת במכתב הסירוב שלהם. וכן המלווים צריכים להיות מוכנים גם לתביעות פוטנציאליות של אנשים שסורבו על ידם לקבלת משכנתא.

משכנתא למסורבים – מאיפה להתחיל?

סירוב משכנתא הוא מצב שקשה להיות בו. בין אם סורבה בגלל ניקוד האשראי שלכם, או בגלל שהמלווה לא מוכן לעבוד איתכם, יש כמה דרכים שבהן תוכל להתחיל את התהליך מחדש. חשוב לציין שבקשת המשכנתא שלכם עדיין תישקל אם אתם עובדים עליה כרגע וברצונכם להמשיך לעבוד עליה. לאחר סירוב משכנתא חשוב להבין את הסיבות לסירוב. אתם צריכים גם לדעת מה לעשות הלאה וכיצד להמשיך עם הבקשה שלכם. זה לא סוף העולם, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לסייע בסיכויים שלך לקבל אישור בעתיד.

הצעד הראשון הוא לברר על ייעוץ משכנתאות למסורבים. ייעוץ המשכנתאות למסורבי משכנתא הוא ייעוץ שבא לסייע לכם לעשות סדר בבלאגן ולהבין מאיזו נקודה צריך להתחיל ולאיזו נקודה צריך להגיע על מנת להגיש בקשה חדשה למשכנתא. שירות זה מספק לבעלי בתים את הכלים והמשאבים הדרושים להם כדי לשמור על ביתם. הם משתמשים בשירות זה כדרך לספק תמיכה לאלה שעלולים להיות בסיכון לאבד את ביתם.

האם משכנתא חוץ בנקאית עדיפה על משכנתא מהבנק לאחר סירוב?

משכנתאות חוץ בנקאיות הן הלוואות שאינן מוצעות על ידי בנקים, כגון הלוואות עמית לעמית, חברות אשראי ומלווים מקוונים. סוג זה של הלוואה הוא לרוב אפשרות טובה יותר עבור לווים שאינם יכולים לקבל מימון מבנקים או מלווים מסורתיים אחרים מכיוון שיש להם אשראי גרוע, הכנסה לא מספקת או היסטוריית אשראי גרועה. משכנתאות חוץ בנקאיות לרוב זולות יותר ממשכנתאות בנקאיות ומגיעות עם פחות עמלות, אך הלוואה מסוג זה דורשת תכנון קפדני ועל הלווה להיות מודע לכל התנאים לפני חתימה על ניירת כלשהי.

ישנן סיבות רבות לכך שאנשים לא ירצו לעבור את תהליך המשכנתא המסורתי. אחד מהם הוא שאין להם מספיק כסף כדי לשים מקדמה גדולה. על מנת להקל על האנשים הללו לקבל משכנתא, המלווים החוץ בנקאיים יצרו מוצרים שיכולים לעזור להם לקבל אישור עם מקדמה וריבית נמוכים יותר. משכנתא חוץ בנקאית היא אפשרות משכנתא לאנשים שאינם זכאים להלוואות בנקאיות. משכנתאות אלו מקורן על ידי מלווים חוץ בנקאיים שאין להם רמת רגולציה זהה לבנקים. כיום, ישנן אפשרויות רבות שיכולות לעזור לאנשים לקבל משכנתא. המשכנתא החוץ בנקאית היא אחת מהן. הלוואות מסוג זה כרוכות בסיכון מסוים אך גם מציעה גמישות רבה יותר מהלוואות בנקאיות מסורתיות.

יועץ משכנתאות למסורבי משכנתא

יועץ משכנתאות למסורבי משכנתא הוא איש מקצוע שעוזר לאנשים למצוא את המשכנתא הטובה ביותר לצרכיהם לאחר שקיבלו את הסירוב מהבנק. לעתים קרובות הם יועצי משכנתאות מועסקים קודם על ידי בנקים ולאחר מכן עוברים למוסדות פיננסיים אחרים. תפקידו של יועץ משכנתאות הוא לברר איזה סוג הלוואה יתאים לכל לקוח, ולאחר מכן לעזור לו בתהליך קבלת ההלוואה. זה כולל מתן מידע על תנאי הלוואה, שיעורי ריבית, אפשרויות מקדמה וכו'.

יועצים פיננסיים למשכנתאות הופכים לחלק בלתי נפרד מתהליך המשכנתא גם כאשר מדובר במסורבים למשכנתא. הם יכולים לעזור לרוכש דירה למצוא את ההלוואה הטובה ביותר, לנהל משא ומתן על תעריפים, ולקבל אישור למשכנתא, גם אם היה סירוב בעבר. ליועצים פיננסיים יש הרבה אחריות. בנוסף למתן ייעוץ, עליהם לעקוב אחר תשלומי הלקוחות ולוודא שהם במסלול לעמוד בלוחות זמנים לאישורי הלוואות ותאריכי סגירה. זו הסיבה שחשוב להם להכיר סוגים שונים של משכנתאות, כמה זמן לוקח לסגירתם, אילו עלויות חלות במהלך התהליך וכו'.

מתי הבנק מסרב לתת משכנתא? במאמר הבא>>

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו שם + עיר + טלפון ואת השעה שהכי נוחה לכם ליצירת קשר

054-3333149

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו שם + עיר + טלפון ואת השעה שהכי נוחה לכם ליצירת קשר

054-3333149

רוצים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים