שיתוף

מחזור משכנתא

מחזור משכנתא

עולם המשכנתאות סבוך ומורכב וקשה למי שאינו מתמצא בו להכיר שיטות טובות לחסוך בכסף. שיטה אחת כזו היא מחזור משכנתא, וחשוב להכיר אותה כאשר רוצים להגיש בקשה לקבלת משכנתא. במאמר זה יפורט כל מה שאתם צריכים לדעת לגבי מחזור משכנתא, למי מתאים מחזור משכנתא, מתי כדאי לפנות ליועץ משכנתאות לבדיקת כדאיות האם לבצע מחזור משכנתא או לא, יתרונות של מחזור משכנתא ויתרונות בלקיחת יועץ משכנתאות.

מה היא משכנתא ולמה צריך אותה?


אנשים רבים במדינת ישראל רוצים לרכוש דירה במוקדם או במאוחר אך החלום רחוק מהם בגלל סיבות רבות, בין היתר משום שקשה מאוד להשיג תוך כמה שנים סכום כסף המספיק כדי לרכוש דירה. כדי לפתור את הבעיה הזו ניתן לבקש משכנתא מהבנק: משמעות של משכנתא היא קבלת הלוואה גדולה מאוד הפרושה לטווח ארוך כך שתוכלו לשלם את ההחזרים בצורה נוחה והוגנת לכל כיס. עם זאת, יש עולם שלם שקשור למשכנתאות שחשוב להכיר כשנכנסים אל התחום, וקשה להתמצא בו באופן עצמאי. לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות שיוכל ללוות אתכם לאורך הדרך עד למשכנתא הנכספת.

האם אפשר לחסוך כסף במשכנתא?


התשובה היא כן – אבל זה לא פשוט וצריך לדעת איך לעשות את זה. ישנם מספר דרכים לחסכון בכסף כאשר לוקחים משכנתא, ודרך עיקרית אחת שתפורט במאמר זה היא מחזור משכנתא. הכוונה היא, לאחר שהתקבלו כספי המשכנתא והתחלתם להחזיר אותם בהחזרים חודשיים, להחליף את המשכנתא הקיימת במשכנתא חדשה על ידי פירעון מלא של המשכנתא הקיימת מהכספים של המשכנתא החדשה. נשמע מסובך? אל חשש! בדיוק בשביל זה תוכלו להיעזר ביועץ משכנתאות שיוכל לוודא שאתם עושים הליך זה על הצד הטוב ביותר וחוסכים זמן יקר וכסף רב.

מה זה מחזור משכנתא?


במילים פשוטות, מדובר בדרך קלה לחסוך כסף בהחזרת תשלומי המשכנתא. ההליך כולל שילוב של- 2 פעולות נפרדות: פירעון מוקדם מלא של המשכנתא הקודמת, וקבלת משכנתא חדשה. כספי המשכנתא החדשה הם אלו שתורמים לביצוע הפירעון המוקדם של המשכנתא הקודמת. ישנן סיבות רבות לבצע מחזור משכנתא, להלן חלק מהן:

  1. ירידה בהכנסות או עליה בהוצאות שגורמות לקושי ניכר לעמוד בהחזרי המשכנתא הקיימת.
  2. הריבית במשק השתנתה לרעה והדבר מקשה על החזרי המשכנתא הקיימת.
  3. בעל המשכנתא יכול לבצע פירעון מוקדם של המשכנתא הקיימת על ידי סכום כסף גדול שהגיע אליו.
    בשלושת מקרים אלו מחזור משכנתא יכול להביא לתוצאות טובות מאוד, משום שהוא יסייע לבעל המשכנתא עם החזרי המשכנתא על ידי תנאי החזר נוחים יותר, הפחתה בעלויות, והקטנת ההחזר החודשי.

למי מתאים מחזור משכנתא?


כל אדם שקיבל משכנתא יכול להחליף אותה במשכנתא חדשה. בגלל שהדבר עלול להיות כרוך בתשלום של עמלות גבוהות במיוחד, כדאי מאוד להיעזר בסיוע צמוד של יועץ משכנתאות הבקיא בתחום המשכנתאות והנדל"ן, שיוכל לוודא שאינכם עושים טעויות בהליך זה ושאתם אף חוסכים כסף וזמן.

מתי כדאי לפנות ליועץ משכנתאות לבדיקת כדאיות מחזור משכנתא?


נפרט מספר דוגמאות ספציפיות שיוכלו לתת לכם תמונת מצב לגבי כדאיות של מחזור משכנתא. בכל המקרים הללו מומלץ לפנות בהקדם האפשרי ליועץ משכנתאות לגבי מחזור משכנתא, כדי להבטיח חסכון בכסף ובכאבי ראש מיותרים. אם למשל הריבית במשק עלתה וגרמה לעליית מחירים במשק כולו, סכום ההחזר החודשי של המשכנתא הקיימת שלכם יעלה בהתאם. במקום להיכנס לפאניקה ניתן פשוט לעשות מחזור משכנתא ולפרוס את התשלומים מחדש על ידי שינוי מסלולי המשכנתא, דבר שבו יועץ משכנתאות יוכל לעזור לכם. גם אם אתם מתקשים לעמוד בהחזרי המשכנתא מכל סיבה שהיא, לא משנה איזו – יועץ משכנתאות יוכל לסייע לכם לבצע מחזור משכנתא ולאפשר את פריסת התשלומים מחדש באופן שיקטין לכם את ההחזר החודשי ואת הדאגות.

לסיכום


למחזור משכנתא יתרונות רבים וכדי לוודא שמבצעים אותו בצורה שתבטיח לכם חסכונות משמעותיים בכספים, מומלץ לבצע הליך זה יחד עם יועץ משכנתאות שיסייע לכם בכל שאלה ובעיה. יועץ המשכנתאות יוכל להבין מכם את המצב לגבי המשכנתא הקיימת, ולדאוג לפירעון שלה על ידי קבלת משכנתא חדשה בפריסת תשלומים שונה. עם יועץ משכנתאות, דירת החלומות שלכם נמצאת ממש בהישג יד.

מתי כדאי לעשות מחזור משכנתא? כל הפרטים במאמר זה >>

מחפשים משכנתא לשיפוץ או חופשה או לסגור חובות? אתם צריכים משכנתא לכל מטרה. איך ולמה במאמר הבא>>

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו שם + עיר + טלפון ואת השעה שהכי נוחה לכם ליצירת קשר

054-3333149

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו שם + עיר + טלפון ואת השעה שהכי נוחה לכם ליצירת קשר

054-3333149

רוצים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים