שיתוף

יועץ משכנתאות פרטי

מה ההבדל בין יועץ משכנתא של הבנק ליועץ משכנתא פרטי?

רוב מי שקורא את זה יצטרך את הליווי הצמוד של יועץ משכנתא. ואף אחד לא צריך להרגיש פראייר כי הוא שכר מישהו לעשות משהו שבתיאוריה הוא היה יכול לעשות לבד  – זה לא מובן מאליו להיכנס למים העמוקים של הבנקאות. הרבה פעמים זה לא יהיה ברור איזו הצעה עדיפה, גם אחרי שתלמדו את הנושא.

יש לא מעט נקודות אפשר ליפול בהן שרק יועץ משכנתאות מוצלח יוכל לזהות בתמהיל המשכנתא שיציעו לכם. בכל מקרה, גם אם בחרתם לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות – כדאי להיזהר. יש יועצים רבים שלא באמת עובדים לטובת הלקוח שלהם.

כאן תבינו מה ההבדל בין יועץ משכנתא פרטי ובנקאי.

יועץ משכנתא פרטי

יועץ משכנתא פרטי יהיה, בדרך כלל, עובד בנק לשעבר, ולרוב אחד שהתעסק בתחום המשכנתאות. אבל יש גם אנשי מכירות, בוגרי תואר בכלכלה, מתווכים, ובעצם כל מי שלמד קורס למשכנתאות יכולים להציע שירות יעוץ משכנתאות בחברות הייעוץ השונות.

מומחים בתחום הפיננסי, בדרך כלל לא יצטרכו ייעוץ משכנתא. אבל, אם אתם לא מומחים, לא מתמקחים עם הפקידים בבנק שלכם על עמלות וריביות, או שאין לכם זמן לכל הסיבובים שתצטרכו לעשות כדי למצוא את העסקה הכי טובה – אז יועץ משכנתא טוב לכם. היועץ יעשה את הוויכוחים והסיבובים בשבילכם, ויוכל להוריד עבורכם את ריבית המשכנתא.

מה חשוב לדעת בנוגע ליועץ משכנתאות פרטי?

אם בחרתם לקחת יועץ משכנתאות פרטי, הכי טוב יהיה אם תיקחו אחד (או אחת) שהוא עובד בנק לשעבר, ואם הוא היה פקיד משכנתאות – אפילו טוב יותר. עובדי בנק שלעבר יכולים לתת ערך מוסף בכך שהם ימנעו בירוקרטיה מיותרת, בין היתר בזכות הקשרים עם אנשי מפתח בבנק.

יועץ משכנתא של הבנק

נתחיל מלציין שיועץ משכנתא בבנק הוא למעשה פקיד משכנתאות, ועובד בשביל הבנק. היה הגיוני לחשוב שיועץ משכנתא של הבנק יסדר להם את המשכנתא שהכי נכונה ומותאמת עבורכם. אבל, התפקיד של יועץ המשכנתא בבנק הוא למכור את המוצר שלו – משכנתא.

חוקי ההיגיון דואגים לאזן בין הצורך למכור כמה שיותר לבין ההבנה שמכירה של מוצר שבכלל לא מתאים ללקוח – תביא לירידה במספר הלקוחות. עשינו לכם סקירה קצרה של היתרונות והחסרונות לייעוץ משכנתא בבנק.

יתרונות

לפקיד יש עניין גדול בכך שיהיה לכם אישור למשכנתא. לכן הפקיד יחפש יותר דרכים שתוכלו לקבל את המשכנתא שאתם רוצים. בנוסף, פקידי המשכנתאות צריכים לעמוד במכסות מסוימות והם מתוגמלים על פי חישוב של כמה רווח הבנק יעשה מהמשכנתא שלכם, ולכן הם יכולים להציע לכם מגוון גדול יותר של תמהילים.

חסרונות

ליועץ המשכנתאות של הבנק יש מספר גדול של לקוחות שמבקשים את שירותיו, ולכן לפעמים יהיה לו פחות זמן אליכם לעומת מה שהייתם  רוצים לקבל. בנוסף, שורת הרווח של הבנק יכולה להיות בעדיפות גבוה יותר עבורו מנוחות ההחזר עבורכם.

סיכום

לסיכום, נזכיר לכם שריבית משכנתא לא תלויה ביועץ משכנתא בהכרח. גם אתם יכולים להתמקח עליה ועל פרטים נוספים, אבל אתם חייבים ללמוד את הנושא לעומק קודם.

אם תפנו לייעוץ משכנתאות פרטי זה אמנם יכול להיות יקר יותר, אבל תדעו שיותר סביר להניח שהאינטרסים שלכם נמצאים בראש מעייניו של היועץ.

אם תפנו ליועץ משכנתא של הבנק לא תמיד תקבלו את מלוא תשומת הלב שמגיעה לכם, אבל לפקיד יש עניין שתסגרו משכנתא דווקא אצלו, ולכן אולי הוא יוכל להציע לכם הצעות משתלמות יותר.

יועץ משכנתא פרטי יכול לחסוך ללקוח הרבה כסף. כמה עולה יועץ משכנתאות פרטי? קראו עוד

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו שם + עיר + טלפון ואת השעה שהכי נוחה לכם ליצירת קשר

054-3333149

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו שם + עיר + טלפון ואת השעה שהכי נוחה לכם ליצירת קשר

054-3333149

רוצים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים