שיתוף

הלוואת בלון

מהי הלוואת בולט?

הלוואת בולט – מושג מוכר הקרוי גם "הלוואת בלון" או  "הלוואת גישור". מה זה אומר? מתי כדאי לקחת הלוואת בולט? בריף קצר על הלוואה מסוג שונה מעט

העיקרון של הלוואת בולט

בהלוואת בולט הלווה משלם מדי חודש את תשלומי הריבית בלבד, ולא את החזר הקרן. את פירעון הקרן עליו לשלם בסוף תקופת ההלוואה, בבת אחת.

לרוב, הלוואת בולט תינתן למשך תקופה קצרה, של עד 5 שנים.

והשם "בולט" על שום מה?

המילה האנגלית Bullet שפירושה קליע. הקשר להלוואה? קחו את זה כאתגר מחשבתי.

הלוואת בולט – למי זה טוב?

מי שזקוק לסכום כסף גדול למשך תקופה, שבה הוא אינו מעוניין לשלם תשלום חודשי גבוה. תנאי הכרחי להלוואה –  בסיום התקופה עתיד להשתחרר אצלו סכום כסף גדול, והוא יוכל לפרוע את קרן ההלוואה בבת אחת.

דוגמאות למצבים אידיאליים להלוואת בולט:

  • יוסי מעוניין להשקיע בדירה באזור ישן שבו יש חוזה חתום לפינוי בינוי, מובן שהאזור עתיד להתייקר מייד לאחר הפינוי בינוי שיתרחש בעוד כשנתיים. מחיר הדירה כעת הוא 1,000,000 ש"ח, בעוד שנתיים הוא עתיד לקפוץ לאזור ה-2 מיליון ומעלה. ליוסי חסרים 500,000 ש"ח כדי לרכוש את הדירה. באקזיט הצפוי של 1,000,000 ש"ח שיעשה בעוד שנתיים יתאפשר לו להחזיר את הלוואת הבולט ולהנות מקפיצת המחיר.
  • חנה עתידה לקבל ירושה נאה מסבה הגוסס: דירתו מתומחרת ב-4 מיליון ש"ח ועתידה להתחלק בין 8 נכדיו. כעת היא רוצה להשקיע בסטארט אפ מבריק, היא יודעת בוודאות שבעוד 5 שנים לא רק שההשקעה תניב תשואות, מה שנתון תמיד בסיכון, תהיה לה גם ירושה נאה של חצי מיליון. אותם היא יכולה להלוות כעת ולהשקיע.

בקיצור, הבנו את הפואנטה… יהיה לך בוודאות כסף להחזר ההלוואה? שווה לך ללוות עכשיו ולהשקיע? הלוואת בולט זה בשבילך.

הלוואת בולט להשקעות נדל"ן

בהשקעות נדל"ן יש נטייה גבוהה יותר לקחת הלוואת בולט, כיוון שגם במקרה שלא נצליח לעשות אקזיט ולהרוויח מההשקעה, נוכל תמיד למכור את נכס הנדל"ן ופשוט להחזיר אותה, כך שלא ניכנס לבעיות של חדלון פירעון ופשיטת רגל.

האם הלוואת בולט היא משתלמת?

בגלל הסיכון הכרוך בהלוואת בולט (החזר הקרן רק מס' שנים לאחר מתן ההלוואה), הבנקים נוטים לתת ריביות גבוהות יותר עבור הלוואת בולט. לעומת ריבית המשכנתא, ריביות הלוואת בולט יקרות יותר בכ-2%. לכן, לא תמיד זוהי ההלוואה המומלצת ביותר.

האם הלוואת גרייס זהה להלוואת בולט?

לא! בהלוואת גרייס החזר הקרן מתרחש תקופה מסוימת לאחר מתן ההלוואה, אך זה לא כהלוואת בולט שבה הפירעון הוא בסוף תקופת ההלוואה.

לסיכום – הלוואת בולט מומלץ במקרים מסוימים אך כרוכה בריביות יקרות ובסיכון שלא תמיד כדאי לקחת, תמיד כדאי להיעזר בייעוץ מקצועי לפני שבוחרים בהלוואה המתאימה.

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו שם + עיר + טלפון ואת השעה שהכי נוחה לכם ליצירת קשר

054-3333149

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו שם + עיר + טלפון ואת השעה שהכי נוחה לכם ליצירת קשר

054-3333149

רוצים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים