שיתוף

הלוואת גישור

הלוואות גישור – היתרונות והחסרונות

הלוואת גישור היא הלוואה לטווח קצר, אשר באמצעותה ניתן לכסות את הפער בין שתי משכנתאות. השימוש הנפוץ ביותר עבור הלוואות אלו הוא לכסות את פרק הזמן עד שתוכל לעבור לביתך החדש לאחר מכירת הנכס הקיים שלך.

הלוואות גישור הן הלוואות שאתה לוקח על מנת לגשר על הפער בין רכישת נכס למכירת הנכס הנוכחי שלך, או כדי לגשר על הפער בין המשכנתא הישנה למשכנתא החדשה. הלוואה מסוג זה יקרה יותר ממשכנתא מסורתית, אך יש לה תנאים פחות מחמירים והיא מהירה יותר מהגשת בקשה למשכנתא מסורתית.

ניתן לקחת הלוואות אלו ברכישת דירה או מימון מחדש של נכס קיים. אם שני הנכסים ממוקמים במדינות שונות, ניתן לגשר עליהם גם באמצעות הלוואה להמרת מטבע.

הלוואות גישור יקרות יותר ממשכנתאות מסורתיות ככאלה, שכן יש להן שיעורים גבוהים יותר ותנאי החזר קצרים יותר. עם זאת, הם אינם דורשים תהליך הגשה ארוך כמו משכנתאות מסורתיות – כלומר, הם יכולים להיות חסכוניים יותר אם אתה צריך לעבור דירה

הלוואות גישור הן הלוואות שנלקחות לכיסוי הזמן שבין מכירת דירה לרכישת נכס חדש.

הלוואות גישור נלקחות בדרך כלל על ידי קונים שזה עתה מכרו את ביתם וצריכים לקנות עוד אחד מבלי לחכות שהנכס החדש שנרכש יהיה מוכן עבורם לכניסה.

המלווים יגבו ריבית על הלוואת הגישור שהיא בדרך כלל גבוהה מהחזרי המשכנתא הרגילים שלך.

הלוואות גישור יכולות לשמש כפתרון ביניים כאשר אין לכם מספיק מזומנים בבנק, או אם אתם רוצים לשחרר הון עצמי מהנכס הנוכחי שלכם.

הלוואות גישור הן הלוואות שנלקחות כדי לכסות את ה'פער' בין מה שאתה חייב על הבית שלך לבין מחיר הרכישה של הבית הבא שלך. הם מיועדים לאנשים שצריכים רק קצת יותר זמן כדי לחסוך מספיק כסף כדי לשלם עבור הבית שלהם. הלוואת גישור יכולה להיות אופציה אטרקטיבית אם אין לך מספיק חסכון לפיקדון או אם אין לך משכנתא בגלל שאין לך אשראי טוב.

היתרונות בהלוואת גישור

הלוואת גישור יכולה לספק עזרה נחוצה בסילוק חובות וחזרה למסלול הפיננסי.

-זה קל יותר מלבקש משכנתא ובמקרים מסוימים, אולי אפילו לא תצטרך לספק מקדמה או כל ערובה בעת הגשת הבקשה.

הלוואות גישור הן סוג של משכנתא שנועדה לכסות את הזמן עד שהלווה יוכל לקבל משכנתא לצמיתות. הדבר נעשה בדרך כלל במקרים בהם הלווה עובר דירה, והנכס שהם קונים טרם נבנה. ניתן להשתמש בהלוואות גישור גם כאשר יש צורך בעבודות תיקון רבות בנכס הנוכחי שלהם.

היתרונות של הלוואות גישור כוללים:

– הלווה עשוי להיות זכאי לסכום הלוואה גבוה יותר מאשר עם הכנסתו הנוכחית

– יכול להיות קל יותר לזכות בהלוואת גישור מאשר משכנתא מסורתית

– ייתכן שיש להם יותר גמישות מבחינת אפשרויות החזר ולוחות זמנים

– הן זולות יותר מסוגי הלוואות אחרים.

– הם יכולים להיות שימושיים במקרים בהם יש צורך במזומן מהיר.

– לרוב יש להם ריביות נמוכות יותר מאשר הלוואות מסוגים אחרים, למשל הלוואות אישיות או משכנתאות מסחריות.

– תקופת ההחזר קצרה יותר מהסכמי הלוואה מסוגים אחרים (בדרך כלל 6 עד 12 חודשים).

– אינך צריך לספק בטחונות כלשהם כדי לקבל כזו (למעט ערך הנכס שלך, אם אתה לוקח משכנתא).

– ההחזרים קבועים ואתם יודעים בדיוק כמה תשלמו

החסרונות של הלוואות גישור

המלווים בישראל מציעים לרוב הלוואות גישור הפתוחות למגוון רחב של לווים פוטנציאליים. הלוואות אלו מוצעות לרוב על ידי מלווים פרטיים שיש להם חשבון בנק ומשכנתא שוטפת או הלוואה אישית באותו בנק.

החסרונות של הלוואות גישור בישראל הן שהן עשויות להיות יקרות, גם אם מדובר בטווח קצר יחסית. הסיבה לכך היא ששיעורי הריבית עבור הלוואות גישור מחושבות מהריבית של המשכנתא הבסיסית או ה-PLC, שהיא בדרך כלל גבוהה בהרבה מהריבית המוצעת על משכנתאות מסחריות.

הלוואות גישור הן האופציה המושלמת כאשר אתם צריכים לגשר על הפער בין שני נכסים, אך חשוב שתבינו למה אתם נכנסים.

ישנן סיבות רבות לכך שהלוואות גישור לא יהיו הבחירה הטובה ביותר עבורך. למשל, אם ההכנסה שלכם לא יציבה, כי כדי לקבל אחת מההלוואות הללו בישראל, המלווים יסתכלו על ההכנסה הנוכחית שלכם ולא על המשכורת החזויה. זה אומר שאם המשכורת שלך יורדת או תקפאה במהלך פרק הזמן שאתה לווה אז המלווה עלול לסרב לתת לך הלוואה בכלל.

חיסרון נוסף הוא שהלוואות גישור יכולות להיות מאוד יקרות והן מגיעות עם מספר עמלות וריביות שעלולות בסופו של דבר לעלות יותר ממה שהיא תעלה עבור משכנתא או משהו כזה.

הלוואות גישור מציעות פתרון זמני לאנשים שצריכים לרכוש בית חדש ואין להם אפשרות לחכות לסיום הבית הישן שלהם. הלוואות גישור משמשות גם יזמים שרוצים למכור בתים לפני השלמתם.

אחד החסרונות הוא שהם עלולים לעלות ביוקר; המחירים יכולים לנוע בין 0.5% ל-1.5% מסכום ההלוואה לחודש, כלומר תוספת של 30,000 ₪ אם תיקח הלוואת גישור למשך שנה.

הלוואת גישור היא מושלמת למי שרוצה גישה מהירה למזומן, אבל חשוב שלא תיקח אחד אלא אם כבר ביצעת תוכניות להחזר – כי אחרת, זה עלול רק להוביל אותך לחובות עוד יותר.

מה היא הלוואת בלון ומתי כדאי לקחת אותה? למאמר המלא >>

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו שם + עיר + טלפון ואת השעה שהכי נוחה לכם ליצירת קשר

054-3333149

לקביעת פגישת ייעוץ

תנו לנו לחסוך לכם בזמן השאירו שם + עיר + טלפון ואת השעה שהכי נוחה לכם ליצירת קשר

054-3333149

רוצים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים